18.02.2019

Glej priponko.

literarni_natecaj_energheia_2019.pdf

Regional Academy UN - Call for applications

The Regional Academy on the United Nations (RAUN) is an international, multidisciplinary education initiative that brings together United Nations' Organizations and outstanding Master and PhD students. Currently, RAUN is inviting applications for the 2019-2020 RAUN academic year. The program will start in May this year and will deal with the theme: “Environmental and Socioeconomic Sustainability: How to Create Lasting Impacts”. The deadline for applications is 31 March 2019.

The Regional Academy on the United Nations (RAUN) is an international, multidisciplinary education initiative that brings together United Nations' Organizations and outstanding Master and PhD students. As part of the nine-month-long program, students get the opportunity to conduct hands-on research projects for the Agencies and to attend lectures and interactive workshops in different countries given by experts and practitioners. RAUN’s aim is to provide participants with in-depth knowledge and resources about internal organizations and their functions, to raise their cultural awareness and openness, and to offer a forum for networking and academic exchange.

RAUN is a non-profit organization operated entirely by volunteers. Except for a service charge of 50€, we do not charge participants any fees and we offer scholarships for those students who are otherwise not able to finance their participation. You can find more information about our program on our website. Besides, we have created two video clips to give students a first impression of our program: An image spot (http://www.ra-un.org/raun-image-spot.html) and one answering frequently asked questions about the Academy (http://www.ra-un.org/faqs.html).

Your RAUN team

2019-20_raun_call_for_applications.pdf
2019-20_raun_flyer.pdf

13.02.2019

Vstopnice za predstavo v Slovenskem mladinskem gledališču

Pozdravljeni,

Slovensko mladinsko gledališče  je FF odstopilo nekaj letakov za predstavo še ni naslova. Študentska vstopnica stane 9 eur, z letakom dobi študentka oz. študent drugo zastonj. Letaki, s katerimi lahko prejmejo dodatno brezplačno vstopnico, so (do razdelitve vseh) na voljo v Knjigarni FF.

Predstava, ki traja 10 ur,  je na sporedu 16. marca 2019.

Slavnostna akademija 100 let FF UL - Natečaj za najboljši študentski (na)govor

Spoštovani!

24. septembra 2019 bomo v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma obeležili 100. obletnico delovanja Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani s slavnostno akademijo. Pomemben del akademije bo predstavljal tudi glas študentov in študentk, zato smo se odločili, da razpišemo natečaj za najboljši študentski (na)govor, podrobnosti so v prilogi.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje in vas lepo pozdravljamo,

lekt. dr. Mateja Gaber, avtorica koncepta slavnostne akademije

izr. prof. dr. Barbara Pihler Ciglič, fakultetna koordinatorica ob 100. obletnici FF UL

red. prof. dr. Roman Kuhar, dekan

natecaj_ff.pdf

Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale išče predavatelja

G. Ravnikar, predsednik Društva lipa Domžale, univerze za tretje
življenjsko obdobje išče predavatelja geografije za njihove zelo aktivne
študente.
Predavanja potekajo vsak ponedeljek, dve uri v dopoldanskem času in so
minimalno financirana.

V kolikor je kdo zainteresiran, naj sporoči g. Ravnikarju na
marjan_ravnikar@t-2.net

07.02.2019

Štipendije francoske vlade in program mobilnosti za mlade LabCitoyen

Več na spodnjih povezavah:

06.02.2019

Izr. prof. dr. Matej Ogrin – finalist izbora »Komunikator-ica znanosti leta 2018«

Ustanova Slovenska znanstvena fundacija  je 22. januarja 2019 izr. prof. dr. Mateju Ogrinu podelila listino finalista izbora »Komunikator-ica znanosti leta 2018«. Častni naslov Komunikator-ica znanosti leta podeljuje Slovenska znanstvena fundacija za uspehe v strokovno neoporečnem, a širši javnosti razumljivem načinu komuniciranja znanstvenih vsebin.

Dr. Mateju Ogrinu iskreno čestitamo!

05.02.2019

Geograf(inja) išče pripravništvo, ki mu sledi redna zaposlitev?

Si geograf(inja) z zaključenim magisterijem in solidnim geoinformacijskm znanjem (zaželena je usmeritev uporabna geoinformatika) in bi želel(a) najprej opravljati 6-9 mesečno pripravništvo ter nato nadaljevati delo z redno zaposlitvijo? Vpiši se v ta seznam (tam je še nekaj podrobnejših zahtev) - v zelo kratkem času zbrane podatke posredujemo zainteresirani firmi, ki te bo pozvala na nadaljnji pogovor.

01.02.2019

Možnost sodelovanja na študentskem projektu PKP "Voda – strateška dobrina v Vitanju"

Študente geografije vabimo na sodelovanje na študentskem projektu PKP (po kreativni poti do znanja) z naslovom: "Voda – strateška dobrina v Vitanju".

Vabilo in prijavnica za zaiteresirane študente sta v priponki.

Pohitite, saj so prijave možne le do 7. 2. 2019!

Za več informacij se lahko obrnete neposredno name.

Lep pozdrav,

Tajan Trobec (tajan.trobec@ff.uni-lj.si)