Oddelek za prevajalstvo

Spletna razprava o odprtih podatkih v humanistiki in družboslovju – "Open Data in Action"

oda

Kako raziskovalci s področja družboslovja in humanistike (SSH – Social Science and Humanities) delijo svoje podatke? Kako se odprti podatki odkrivajo in ponovno uporabljajo?

Pridružite se nam na naši spletni panelni razpravi o odprtih podatkih na področju družboslovja in humanistike. 13. oktobra ob 9.00 bodo knjižničarji, založniki, upravljavci repozitorijev in raziskovalci predstavili svojo vlogo pri spodbujanju in podpiranju izmenjave podatkov na področju družboslovja in humanistike.

Razprava bo potekala o tem, kako lahko različne zainteresirane strani sodelujejo pri ustvarjanju bolj odprtega raziskovalnega okolja na področju humanistike in družboslovja.

Izvedite več o prednostih souporabe podatkov in pridobite vpogled v to, kako lahko vaša institucija pomaga pri podpori raziskovalcem na teh področjih, da bodo njihovi podatki odprti.

Registracija.

Oddelek za prevajalstvo

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (21. 11. – 25. 11. 2022)

Seminar Svetovni roman (2022/2023) pri prof. Virku