Dnevi odprtih vrat deželnega dvorca Univerze v Ljubljani

Junij 2023 bo na Univerzi v Ljubljani ponovno zaznamovan z ogledi deželnega dvorca, v katerem že vse od svoje ustanovitve leta 1919 domuje Univerza v Ljubljani. Za vse, ki bi si radi ogledali več kot 120 let star dvorec, bo to mogoče v petek, 9. junija 2023, in v soboto, 17. junija. Ogledi so za vse brezplačni in trajajo približno 45 minut.

9. junija, ko na Univerzi v Ljubljani obeležujemo dogodek Promocija doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani, bo ogled mogoč ob 18. uri, v dveh skupinah po 30 oseb.

Dvorec boste lahko pobliže spoznali tudi 17. junija ob 18. in 19. uri, v obeh terminih v dveh skupinah po 30 oseb.

Za oglede se morate obvezno prijaviti na tej povezavi.

Vodičke po razstavi, študentke Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani, bodo poleg pestre zgodovine prostorov predstavile tudi arhivsko gradivo Univerze v Ljubljani, ki je zaščiteno kot kulturni spomenik, in muzejsko zbirko z umetniškimi deli, med katerimi so tudi dela Božidarja Jakca, Mateja SternenaEmerika Bernarda in Hermana Gvardjančiča.