Gostujoči predavanji prof. ddr. Csabe Földesa (Univerza v Erfurtu)

Na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete bo v okviru Leta jezikov gostoval ugledni jezikoslovec in germanist prof. ddr. Csaba Földes z Univerze v Erfurtu.

Profesor Földes deluje na različnih jezikoslovnih področjih, še posebej pa se ukvarja z medkulturno lingvistiko, sociolingvistiko in jezikovno stičnostjo, večjezičnostjo, nemškimi jezikovnimi manjšinami in jezikom manjšinskih medijev, nemščino kot drugim in tujim jezikom ter kontrastivno frazeologijo in leksikografijo (www.foeldes.eu).

Izvedel bo dve predavanji:

• v sredo, 22. 2. 2023, ob 13.45 (Modra soba): Od Antropološke lingvistike do Medkulturne lingvistike: kultura kot predmet raziskovanja v jezikoslovju,
  • v četrtek, 23. 2. 2023, ob 12.10 (predavalnica 15): Varietete nemškega jezika v Evropi.

Predavanji bosta potekali v nemškem jeziku.

Vljudno vabljeni!