Karierni dan Oddelka za prevajalstvo

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete v Ljubljani in Območna enota Generalnega direktorata za prevajanje pri Evropski komisiji vabita na Karierni dan Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete, v četrtek, 21. aprila 2022, ob 16.30 v Hiši EU, Dunajska 20, Ljubljana.

Na dogodku, ki tudi letos poteka v sklopu pobude #TranslatingEurope Generalnega direktorata za prevajanje pri Evropski komisiji, bodo predstavili rezultate letošnje vseevropske raziskave o trendih v prevajalskem sektorju, prisluhnili predavanju Nives Felić iz Zavoda Nefiks o kompetencah prihodnosti in beleženju neformalno pridobljenega znanja ter se pogovorili o tem, kako ugodne razmere na trgu najbolje izkoristiti v prevajalskem sektorju, predstavnica Europassa Špela Pogačnik Nose pa bo študentkam in študentom svetovala pri pripravi življenjepisa. Sledilo bo sproščeno druženje, kjer bodo študentke, študenti in alumni in alumne imeli priložnost navezati prve poslovne stike s potencialnimi delodajalci.

Prisrčno vabljeni!

Vabilo