Podnebni protest Mladih za podnebno pravičnost

Članice in člani Mladih za podnebno pravičnost vabijo na podnebni protest, ki bo 25. marca 2022, ob 11.55 uri.

Najverjetneje se spomnite obeh največjih podnebnih protestov v zgodovini Slovenije, ki sta se zgodila 15. marca 2019, ko so na ulicah združili 9.000 ljudi, ter 27. septembra istega leta, ko so podnebni boj razširili po celotni Sloveniji in je na več kot 10 protestih v vseh večjih mestih na ulicah podnebno pravičnost zahtevalo kar 13.000 oseb. Največ je bilo prisotnih mladih, saj je podnebna tematika zanje še posebej pomembna in občutljiva. Od takrat so vsakoletno organizirali podnebne proteste, saj se v Sloveniji o teh problematikah govori zelo malo, naredi pa še manj.

Glede na to, da je protest iz leta 2019 pomembno vplival na dojemanje same teme podnebnih sprememb, predvsem pa je na več nivojih aktiviral posameznike, da se začnejo s to temo aktivno ukvarjati, je protest predstavljal tudi pomembno prelomnico v življenju mladih. Ker je za marsikoga, sploh mladoletne, ta protest predstavljal prvo dejanje aktivnega državljanstva, so se odločili, da je po treh letih skrajni čas, da ponovno organizirajo takšen protest. Načrtovan datum protesta je kmalu, 25. marca 2022 ob 11.55. Vabljeni!

FB-dogodek

Spletna stran