Predavanje dr. Urše Komac: Arhitektura stare Grčije in Rima

Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete vabi na predavanje dr. Urše Komac z naslovom Arhitektura stare Grčije in Rima.

Starogrška arhitektura je znana po svoji bogati kulturni in intelektualni dediščini. Njeno lepoto in moč so prepoznali in se po njej zgledovali tudi Rimljani, ki so ustvarili mogočen, lep, a v določenih pogledih tudi grozljiv imperij. Spomnimo se ogromnih zgradb, kot je Kolosej, kjer so ljudje navijali za gladiatorske boje. Rimljani so bili veliki gradbeniki, zavedali so se pomena javnega dobrega in razumeli so, v čem je prednost dobrega kopiranja, saj so večino idej prevzeli od Grkov. Grške in rimske zamisli so tako pametne, da še danes uporabljamo njihove ideje pri gradnji naših mest.

Dr. Urša Komac je predavateljica (Senior Lecturer in Architecture) na Univerzi v Sydneyu (Western Sydney University) v Avstraliji.

Predavanje bo v sredo, 10. 1. 2024, ob 12.30 v Modri sobi (5. nadstropje) na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, Aškerčeva 2.