Vabilo na gostujoči predavanji strokovnjakov Avstrijskega arheološkega inštituta

Vabimo vas na gostujoči predavanji strokovnjakov Avstrijskega arheološkega inštituta Walterja Prochaske in Vasiliki Anevlavi o izvoru in uporabi različnih marmorjev v antičnem mestu Efez. Predavanji bosta potekali v četrtek, 18. 1. 2024, ob 11.20–13.00 v predavalnici P5 Oddelka za arheologijo UL FF, Zavetiška 5, Ljubljana.

Prof. dr. Walter Prochaska bo predstavil predavanje z naslovom Marmorji Efeza – izvor in uporaba v mestu (The marbles of Ephesos – provenance and use in the city).

Vasiliki Anevlavi bo predstavila temo Sarkofagi iz kamnoloma Ab-u Hayat v Efezu marmor za pokojne (The sarcophagi from the Ab-u Hayat quarry in Ephesos – marble for the dead).

Predavanji bosta v angleškem jeziku in sodita v niz Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Vabljeni!