Doc. dr. Amalija Maček prejela nagrado Fabjana Hafnerja

Doc. dr. Amalija Maček

Prevajalka, tolmačka in prevodoslovka doc. dr. Amalija Maček z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete je letošnja prejemnica nemško-slovenske prevajalske nagrade Fabjana Hafnerja, ki ji jo je prinesel prevod romana Moje leto v Nikogaršnjem zalivu Nobelovega nagrajenca Petra Handkeja.

Doc. dr. Amalija Maček se ponaša z impresivnim opusom prevodov leposlovnih in humanističnih del iz nemščine. Dragoceno delo opravlja tudi kot promotorka in posrednica slovenske literature v nemškem govornem prostoru, pri čemer še posebej predano odpira vrata slovenskim ustvarjalkam in poeziji ter tako – povsem v duhu nagrade Fabjana Hafnerja – skrbi za izmenjavo med slovenskim in nemškim kulturnim okoljem, je zapisano v obrazložitvi nagrade.

Iskrene čestitke!

Več v prispevku na www.rtvslo.si

16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.
12. 02. 2024

Izid monografije projekta RSDO