Filozofsko fakulteto obiskal japonski veleposlanik v Sloveniji

Nj. eks. Hiromichi Matsushima, veleposlanik Japonske v Sloveniji, je v sredo, 16. marca 2022, obiskal Filozofsko fakulteto. Po ogledu skupin študentov japonščine na 1. in 2. stopnji je imel kratek  pogovor z dekanjo Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar.

Letos obeležujemo 30. obletnico vzpostavitve diplomatskih odnosov Slovenije in Japonske. Kljub težkim časom zaradi pandemije je sodelovanje med državama na področju kulture in izobrazbe dobro in obetajoče. V načrtu je več prireditev, na katerih bodo lahko sodelovali tudi študenti in študentke naše fakultete. Veleposlanik je obiskal še predavalnico, v kateri so se zbrali učitelji in učiteljice na Katedri za japonologijo Oddelka za azijske študije ter predstavili strokovno delo in vsebine japonoloških predmetov, pogovarjali pa so se tudi o dosežkih diplomantov in diplomantk.

22. 09. 2022

Konferenca o sodobnem angleškem jezikoslovju (BICLCE)

22. 09. 2022

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

22. 09. 2022

Blaž Lovšin premagal 100 kilometrov na Julian Alps Trail Run za Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)

Foto: Matevž Hribar