Grški državni praznik

25. marec je grški državni praznik, na dan pa se Grki spominjajo začetka protiturške vstaje. Vstaja je izbrunila pred 201 letom v času Ljubljanskega kongresa, ki se ga je udeležil tudi Joannis grof Kapodistrias (1776–1831). V Ljubljano je prišel v vlogi zunanjega ministra ruskega carja, leta 1828 pa je postal prvi predsednik grške države. Na pobudo Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete in Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji so letos ob tej priložnosti na Mestnem trgu 19 v Ljubljani razobesili grško zastavo. Tu je namreč v času Ljubljanskega kongresa bival Joannis Kapodistras.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar