Intenzivni tečaj slovenščine za študente Erasmus+ na spletu

Udeleženci Intenzivnega tečaja slovenščine za študente Erasmus+

Pri Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete v sodelovanju s službo za mednarodno sodelovanje Univerze v Ljubljani ter programom Erasmus+ organizirajo intenzivni tečaj slovenščine za študente Erasmus+. Tečaj sofinancira Evropska unija in je namenjen študentom, vpisanim na visokošolski zavod, ki ima Erasmus listino za terciarno izobraževanje (ECHE), in so bili izbrani za Erasmus+ obdobje študija. Tečaj se je začel 7. septembra in je trajal tri tedne. Udeležilo se ga je 84 študentov, razdeljenih v devet skupin, in sicer največ iz Nemčije (33), Španije (12) in Češke (9). Zaradi trenutne zdravstvene situacije je tečaj potekal preko spleta, kar je večini ustrezalo, saj so mnogi morali biti po prihodu v Slovenijo še dva tedna v karanteni. Rezultati anket kažejo, da so bili z organizacijo in izvedbo spletnega tečaja zelo zadovoljni ter da so od tečaja pridobili veliko več, kot so pričakovali. Veliko študentov se je odločilo tudi za nadaljevanje učenja slovenščine, in sicer na tečaju Slovenščina za študente, ki se prične 15. oktobra 2020.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)