Obisk madžarskega veleposlanika

Filozofsko fakulteto je v sredo, 3. 2. 2022, obiskal madžarski veleposlanik nj. ekselenca Andor Ferenc Dávid v spremstvu direktorice Madžarskega kulturnega centra – Lisztovega instituta Bíborke Molnár-Gábor in lektorja za madžarski jezik Tamása Kruszlicsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar so se pogovarjali o možnostih sofinanciranja uvedbe prvostopenjskega študija madžarskega jezika s prevajanjem, ki ga pripravljata Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje in Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete. Posebej so izpostavil potrebe po prevajalcih in tolmačih z madžarščino, ki kljub dejstvu, da je madžarščina jezik sosednje države in da so v obeh državah jezikovne manjšine, še vedno ostajajo velike.

22. 09. 2022

Konferenca o sodobnem angleškem jezikoslovju (BICLCE)

22. 09. 2022

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

22. 09. 2022

Blaž Lovšin premagal 100 kilometrov na Julian Alps Trail Run za Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)

Foto: Matevž Hribar