Obisk v Baru v okviru bilateralnega projekta

Na fotografiji z desne: dr. Tatjana Komarica, g. Dejan Drašković, arheolog, predstavnik občine Bar in dr. Dušan Mlacović; pripravljalni sestanek za poletno šolo v Baru junija 2022, Bar, Črna gora november 2021

Na fotografiji z desne: dr. Tatjana Komarica, g. Dejan Drašković, arheolog, predstavnik občine Bar in dr. Dušan Mlacović; pripravljalni sestanek za poletno šolo v Baru junija 2022, Bar, Črna gora november 2021

Doc. dr. Dušan Mlacović je v dneh od 14. do 20. novembra 2021 v sklopu bilateralnega projekta Družbena, gospodarska in kulturna interakcija slovenskega in črnogorskega primorja in gorstva od poznega srednjega veka do 19. stoletja obiskal Črno goro. Bilateralni projekt izvajata ICCHS Ljubljana in Istorijski institut Crne Gore. V četrtek, 18. novembra 2021, je predaval na istorjskom institutu Crne Gore, naslov predavanja enak imenu projekta: Družbena, gospodarska in kulturna interakcija slovenskega in črnogorskega primorja in gorstva od poznega srednjega veka do 19. stoletja. V sklopu projekta pripravljamo poletno šolo za študente v Baru v Črni gori junija 2022, več informacij kmalu na spletni strani Oddelka za zgodovino.

Zadnje novice

Informativni dnevi na Filozofski fakulteti

Predstavitev študija psihologije v petek, 14. 2. 2025; na fotografiji polna predavalnica dijakinj in dijakov, ki jih je zanimal študij Psihologije.

Začetek projekta AI4DH, Umetna inteligenca za digitalno humanistiko

Raziskovalke in raziskovalci, ki so zaposleni na projektu (od leve proti desni): dr. Maja Zupančič Justin, dr. Igor Vobič, dr. Špela Arhar Holdt, dr. Polona Tratnik, dr. Anotine Doucet, dr. Simon Krek, dr. Marko Robnik Šikonja, dr. Kaja Dobrovoljc in dr. Ajda Pretnar Žagar.

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s sprejema tujih študentk in študentov na Filozofski fakulteti