Obisk v Baru v okviru bilateralnega projekta

Na fotografiji z desne: dr. Tatjana Komarica, g. Dejan Drašković, arheolog, predstavnik občine Bar in dr. Dušan Mlacović; pripravljalni sestanek za poletno šolo v Baru junija 2022, Bar, Črna gora november 2021

Doc. dr. Dušan Mlacović je v dneh od 14. do 20. novembra 2021 v sklopu bilateralnega projekta Družbena, gospodarska in kulturna interakcija slovenskega in črnogorskega primorja in gorstva od poznega srednjega veka do 19. stoletja obiskal Črno goro. Bilateralni projekt izvajata ICCHS Ljubljana in Istorijski institut Crne Gore. V četrtek, 18. novembra 2021, je predaval na istorjskom institutu Crne Gore, naslov predavanja enak imenu projekta: Družbena, gospodarska in kulturna interakcija slovenskega in črnogorskega primorja in gorstva od poznega srednjega veka do 19. stoletja. V sklopu projekta pripravljamo poletno šolo za študente v Baru v Črni gori junija 2022, več informacij kmalu na spletni strani Oddelka za zgodovino.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)