Obisk veleposlanice Paname

Filozofsko fakulteto je v sredo, 5. 10. 2022, prvič obiskala veleposlanica Paname Nj. E. Yavel Francis Lanuza z namenom vzpostavitve prvih stikov in spoznavanju. Sprejel jo je prodekan izr. prof. dr. Sašo Jerše. V pogovoru sta obe strani izrazili interes za sodelovanje, predvsem na področju kulture in izobraževanja. Veleposlanica je sprejela povabilo prodekana, da Panama že letos sodeluje v okviru dogodkov Leta jezikov. Veleposlanica je nato nadaljevala pogovor s predstavnicami Kateder za španski jezik in književnost Oddelka za romanske jezike in književnosti. V pogovoru so se posvetili predvsem možnostim za različne oblike sodelovanja. Želja Kateder za španski jezik in književnost je vzpostaviti več stikov in sodelovanja z latinskoameriškimi državami.

31. 01. 2023

Skupina 18 univerzitetnih učiteljev iz Butana na obisku na Univerzi v Ljubljani

30. 01. 2023

Svečana podelitev nazivov redna profesorica in redni profesor Univerze v Ljubljani