Strokovna ekskurzija študentov južne slavistike in slovenistike v Medžimurje

Udeleženci ekskurzije v Medžimurje

Na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete so se 20. in 21. 4. 2023 s študenti južnoslovanskih študijev in slovenistike podali na strokovno ekskurzijo v Medžimurje. Raziskovali so bogato zgodovino Varaždina in Čakovca ter vladarskih družin Drašković in Zrinski. Obiskali so srednješolce, ki se v Čakovcu učijo slovenščine kot tujega jezika, in se na Pedagoški fakulteti pogovarjali s pisateljem Kristianom Novakom. Posebno doživetje pa je bilo prisluhniti Amiri Medunjanin in njeni izvedbi sevdalink.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani