Strokovni posvet v počastitev 50. obletnice študija andragogike

Strokovni posvet v počastitev 50. obletnice študija andragogike je potekal 20. novembra 2023.

Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete  je v ponedeljek, 20. novembra 2023, organiziral strokovni posvet v počastitev 50. obletnice študija andragogike. Na posvetu so sodelovali upokojeni profesorji andragogike, predstavniki slovenskih univerz ter strokovnjaki iz drugih evropskih držav. Razpravljali so o začetkih in razvoju andragogike v Sloveniji, vključno z razmerji z drugimi evropskimi državami. Posvet je bil namenjen domačim in tujim strokovnjakom, raziskovalcem, oblikovalcem politik in zainteresirani javnosti.

Posvet je otvorila dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, ki je izpostavila pomen andragogike za razvoj družbe. Pozdravni nagovor je podala tudi Teja Dolgan, vodja sektorja za izobraževanje odraslih na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje. V nadaljevanju so s prispevki o razvoju andragogike v Sloveniji in tujini nastopili dr. Borut Mikulec, dr. Maja Mezgec in dr. Jernej Kovač. Posvet je bil odlična priložnost za izmenjavo mnenj in izkušenj ter za premislek o nadaljnjem razvoju andragogike kot znanstvene discipline in kot področja izobraževanja odraslih.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik