Znanstveni simpozij Fenomen Chanel

V sredo, 16. septembra 2020, je v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani potekal znanstveni simpozij Fenomen Chanel – od korzeta do male črne obleke ali kako je Gabrielle Chanel osvobodila žensko. Simpozij je del dogodkov, ki letos potekajo v okviru Evropske noči raziskovalcev in jih pod naslovom Humanistika, to si ti! koordinira Filozofska fakulteta. Poleg simpozija je v okviru projekta Fenomen Chanel izšla tudi znanstvena monografija, 27. novembra pa sledi še modni dogodek, ki bo rezultat večmesečnega ustvarjanja študentk in študentov modnega oblikovanja (NTF UL) ter modnih oblikovalk in oblikovalcev, ki bodo na novo tematizirali in interpretirali malo črno obleko.

Foto: Janez Zalaznik

Spominska slovesnost v čast akad. prof. dr. Borisu Paternuju

Foto: Neža Kočnik

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Prestižna nagrada za projekt SoNAR-Global

Koordinatorica projekta Tamara Giles-Vernick, ki ji Sylvie Retailleau, francoska ministrica za visoko šolstvo in znanost, podeljuje nagrado.