Oddelek za umetnostno zgodovino

14. Mednarodna poletna šola muzeologije

Vljudno vabljeni k udeležbi na 14. Mednarodni poletni šoli muzeologije, ki se bo odvila med 5. in 9. septembrom 2022 v Kopru. Tema poletne šole bo Mednarodni muzejski dan 2022, za naslov katerega je ICOM (Mednarodni muzejski svèt) izbral geslo "Moč muzejev".

Vsebine, ki se jih bo raziskovalo, so:

• Moč doseganja trajnosti: muzeji kot ključni akterji v svojih lokalnih skupnostih prispevajo k številnim ciljem, ki vključujejo spodbujanje trajnega razvoja in socialne ekonomije ter razširjanje znanstvenih informacij o okoljskih izzivih.
  • Moč inovacij na področju digitalizacije in dostopnosti: muzeji so inovativna igrišča, kjer se razvijajo nove tehnologije. Digitalne inovacije lahko naredijo muzeje bolj dostopne in privlačne.
  • Moč gradnje skupnosti z izobraževanjem: muzeji s svojimi zbirkami in programi povezujejo družbo in gradijo skupnosti. S podpiranjem demokratičnih vrednot in zagotavljanjem priložnosti za vseživljenjsko učenje prispevajo k oblikovanju informirane in angažirane civilne družbe.

Program in dodatne informacije najdete v uradnem vabilu.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprejem brucev in bruck na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Oddelek za psihologijo