Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Drugo vabilo in podaljšanje roka za oddajo prispevkov za konferenco Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika - JTDH 2022

vljudno vabljeni k oddaji prispevkov na konferenco Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika - JTDH 2022

Konferenco organizirajo Slovensko društvo za jezikovne tehnologije, CLARIN.SI, DARIAH-SI in Center za jezikovne vire in tehnologije UL. Konferenca bo potekala 15. in 16. septembra 2022 na Inštitutu za novejšo zgodovino, Privoz 11, Ljubljana. V primeru poslabšanih epidemioloških razmer bo konferenca potekala virtualno.

Konferenca je tematsko široka in vabi raziskovalce, ki delujejo v različnih disciplinah in metodoloških okvirih. Vabimo prispevke z naslednjih področij:

- govorne in druge eno- in večjezične jezikovne tehnologije

- digitalno jezikoslovje: prevodoslovje, korpusno jezikoslovje, leksikologija in leksikografija, standardizacija

- digitalna humanistika in zgodovinopisje, etnologija, muzikologija, kulturna dediščina, umetnost ter arheologija

- digitalna humanistika v izobraževanju in digitalna publicistika

Dobrodošli so prispevki, ki predstavljajo smernice, raziskave, dobre prakse, projekte in rezultate na teh področjih. V sklopu konference predvidevamo tudi vabljena predavanja, študentsko sekcijo ter panel o aktualnih temah, povezanih s konferenco.

Vabimo tako prispevke v obliki razširjenih povzetkov (2-4 strani) kot polnih člankov (6-8 strani). Ravno tako sprejemamo prispevke za študentsko sekcijo (6-8 strani), kjer pa morajo vsi avtorji biti do- ali podiplomski študenti. Najboljši študentski prispevek bo nagrajen. Podrobna navodila za prispevke so dostopna na spletni strani konference: https://www.sdjt.si/jtdh-2022.

Pomembni datumi:

- 30. 05. 2022 podaljšan rok za oddajo prispevkov in povzetkov

- 30. 06. 2022 obvestilo o sprejetju prispevka

- 15. 08. 2022 oddaja končnega prispevka

- 15. - 16. 09. 2022 konferenca

Vljudno vabljeni!

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Poletno delo na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Oddelek za slavistiko

Plečnikov večer - film in pogovor

Dr. Vogrinčič Čepič - govorilne ure 19. 5. 2022

knjižnica - 20. 5. 2022