Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno posvetovanje Evropske komisije o evropski solidarnostni enoti

Evropska komisija je 13. 11. 2023 odprla javno posvetovanje, s katerim želi zbrati mnenja državljanov in organizacij o evropski solidarnostni enoti. Glavni namen posvetovanja je zbrati informacije, prispevke, strokovno znanje in izkušnje, nasvete, stališča, poglede itd. vseh zainteresiranih strani, s pomočjo katerih bo Evropska komisija pripravila z dokazi podprto in premišljeno oceno o uspešnosti programa. Ocena o uspešnosti programa bo skupaj z vašimi mnenji vplivala na prilagoditev in posodobitev programa evropska solidarnostna enota v prihodnje.

V javnem posvetovanju sodelujete tako, da odgovorite na anketni vprašalnik na spletni platformi EU Have your say. Prispevki so lahko anonimni, za sodelovanje pa se prijavite z vašim elektronskim naslovom. Javno posvetovanje bo odprto med 13. 11. 2023 in 05. 02. 2024 (do polnoči po bruseljskem času).

Kaj je evropska solidarnostna enota?

Evropska solidarnostna enota združuje mlade pri prizadevanjih za bolj vključujočo družbo, pri pomoči najbolj ranljivim osebam in reševanju družbenih izzivov. Za mlade, ki želijo pomagati, se učiti in osebnostno rasti, je to pomembna in navdihujoča izkušnja.  Solidarnostna enota vsem mladim, starim od 18 do 30 let, daje možnost, da obiščejo tuje države, se angažirajo na solidarnostnih projektih doma, krepijo in razvijajo svoje spretnosti in kompetence ter hkrati pomagajo drugim.

Več informacij

Z vašimi pogledi in izkušnjami lahko močno pripomorete k izboljšanju evropske solidarnostne enote. Toplo vabljeni k sodelovanju.

Obvestila

Oddelek za sociologijo

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Osrednja humanistična knjižnica

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu