Katalog prostovoljskih priložnosti za mlade v študijskem letu 2022/23

Slovenska filantropija - Združenje za promocijo prostovoljstva, skupaj s članicami Slovenske mreže prostovoljskih organizacij smo tudi letos pripravili Katalog prostovoljskih aktivnosti za mlade. V njem so predstavljena različna prostovoljska dela, pri katerih je pomoč mladih prostovoljcev še posebej dobrodošla.

Marsikdaj so ravno mladi ljudje kot statistično manj ogrožena skupina v epidemiji covid-19 pomagali pri izvedbi programov - lajšali so stiske osamljenim starejšim in tudi sovrstnikom, ki so se znašli v učnih težavah. Za mlade se je tako prostovoljstvo izkazalo kot velika priložnost za učenje solidarnosti in način vključevanja v skupnost, kar je, kot je začela opozarjati stroka, tudi eden izmed pogojev za dobro duševno zdravje.

V katalogu zbrane aktivnosti lahko opravljajo tudi mladoletni – ta prostovoljska dela so označena z zelenimi rokicami, z znakom Mladim prostovoljcem prijazna organizacija. Ta naziv pomeni, da za prostovoljce poskrbijo usposobljeni mentorji, ki mlade uvedejo v delo, jih pri tem spremljajo, spodbujajo in jim zagotavljajo varne pogoje za delo. Aktivnostim smo dodali še modri znak – ta označuje prostovoljska dela z medgeneracijskimi aktivnostmi.

Tudi osnovnošolci, srednješolci in študentje ste lahko prostovoljci.

Tudi mladi lahko polepšate življenje tistim, ki potrebujejo pomoč.

Tudi vi lahko prispevate k ohranjanju narave, popravljanju krivic, prizadevanju za bolj pravično družbo.

Tudi vi lahko pomagate.

Obstaja samo en pogoj:

DA TI JE MAR, DA TI NI VSEENO.

Sporočajo s Filantropije.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprejem brucev in bruck na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo