Mesec prostora na Oddelku za geografijo

Oddelek za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi na znanstveno srečanje Mesec prostora, ki bo letos potekalo v sredo 20.10.2021, od 9.30 do 13.00 ure, pod naslovom Kulturna infrastruktura v mestih in trajnostni urbani razvoj.

Namen letošnjega srečanja je predstaviti geografske poglede na trajnostni urbani razvoj, s posebnim poudarkom na pomenu kulture in kulturne infrastrukture za trajnostni razvoj mest. V prvem delu srečanja bodo predstavljeni različni vidiki interdisciplinarnega razumevanja trajnostnega urbanega razvoja in pomena kulturne infrastrukture za mesta. V drugem delu srečanja bo sledila predstavitev izvajanja Urbane agende EU, Trajnostnih urbanih strategij in Celostnih teritorialnih naložb na področju kulture in kulturne infrastrukture v slovenskih mestnih občinah.  V zaključni razpravi bo ovrednoten pomen projektov na področju kulture in kulturne infrastrukture za trajnostni razvoj slovenskih mest.

Vabilo s podrobnejšim programom dogodka bo objavljeno v drugi polovici meseca septembra.

Za dodatne informacije o dogodku kontaktirajte dr. Dejana Rebernika, dejan.rebernik@ff.uni-lj.si

Sprememba GU Katarina Čobec

Sprememba GU Lara Burazer

izpiti - prof. Virk