Možnost brezplačnega preverjanja telesnih zmogljivosti - SLOfit odrasli

Fakulteta za šport bo v drugi polovici maja in v začetku junija izvajala brezplačne meritve telesnih zmogljivosti odraslih – SLOfit odrasli. Sistem SLOfit odrasli predstavlja nadaljevanje spremljanja telesnih zmogljivosti iz šolskega obdobja, znanih kot Športnovzgojni karton (ŠVK). Merski sklop je sicer nekoliko drugačen kot v šolskem obdobju, saj je prilagojen posebnostim odrasle populacije, vendar pa so rezultati primerljivi po posameznih gibalnih sposobnostih. Tisti, ki imajo shranjene svoje ŠVK kartončke, si lahko rezultate vpišejo v brezplačno aplikacijo Moj SLOfit, ki omogoča zanimivo ovrednotenje telesne zmogljivosti posameznika iz vidika primerjave s populacijo in zdravstvenim tveganjem.

Meritve bodo potekale na Fakulteti za šport v Ljubljani in bodo za posameznika trajale približno eno uro in pol. Za ta namen smo pripravili poseben protokol merjenja skladno z omejitvami, ki izhajajo iz pogojev za preprečevanje širjenja virusa SARS-CoV-2. Po izvedbi meritev bo vsak udeleženec dobil povratno informacijo o svoji telesni zmogljivosti, hkrati pa bo imel možnost, da se brezplačno včlani v aplikacijo Moj SLOfit, če še ni njen uporabnik. Vsi, ki se želijo udeležiti meritev, se morajo predhodno prijaviti, lahko pa si izberejo tudi termin meritve.

Prijavijo se lahko zaposleni in zaposlene ter študenti in študentke UL.

Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online – nova elektronska dostopa

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Oddelek za slovenistiko

Na osnovni šoli Poljane nad Škofjo Loko potrebujejo učiteljico oz. učitelja slovenščine

Dostop do Oxford Handbooks Online ter Brill eBook Collection

Oddelek za arheologijo

Testni dostop do Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online

Etnološke regionalne raziskave Slovenije – kolokvij 7. 12. 2021

8. mednarodni kritiški simpozij – Umetnost kritike 2021: Kdo je kritik?

Spremenjen urnik knjižnice Oddelka za azijske študije, 8.–10. 12. 2021