Poziv za dodelitev nepovratne denarne pomoči študentom v stiski

Fundacija Študentski tolar razpisuje Razpis za nepovratno denarno pomoč študentom v stiski.

Cilj poziva je dodelitev nepovratne denarne pomoči prosilcem ter s tem prispevati k zmanjšanju socialne stiske študentov, ki izpolnjujejo pogoje in merila iz poziva.

Kdo se lahko prijavi?

• Študentje, ki imajo v študijskem letu 2020/21 status študenta na visokošolskem ali višješolskem zavodu, ki je članica ŠOU v Ljubljani in niso v rednem delovnem razmerju;
  • so prvo leto brez statusa študenta in so hkrati še vedno vpisani na visokošolski ali višješolski zavod, ki je članica ŠOU v Ljubljani, (tj. »pavzirajo«) in niso v rednem delovnem razmerju.

Denarna pomoč se lahko dodeli študentom iz prejšnjega odstavka s slovenskim ali tujim državljanstvom, vendar le v primeru, da poleg zgornjih pogojev hkrati izpolnjujejo še vse naslednje:

• prosilec ima v Republiki Sloveniji urejeno začasno ali stalno prebivališče;
  • prosilec ima odprt bančni račun pri izbrani banki (ne glede na državo) najmanj tri polne mesece, preden se na ta poziv prijavi;
  • prosilec ni vpisan na visokošolski ali višješolski zavod, ki je članica ŠOU v Ljubljani, kot študent na izmenjavi oziroma študent na praksi (npr. programi Erasmus+, Ceepus …)."

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024

Knjižnica Oddelka za sociologijo v petek, 29. 3. 2024

Uradne ure tajništva (25. 03. - 29. 03. 2024)

Oddelek za klasično filologijo