Predstavitev seminarskih, diplomskih ali magistrskih nalog v MGML

V Muzeju in galerijah mesta Ljubljane odpirajo vrata predstavitvam odličnih seminarskih, diplomskih in magistrskih nalog. Ker študentke in študenti v svoje raziskovalne naloge vložijo veliko truda, obenem pa pridejo do zanimivih ugotovitev, jim ponujajo možnost, da predstavijo svoje naloge pred strokovno in širšo zainteresirano javnostjo.

Projekt M_oder (ki se navezuje na modrost in hkrati na odrsko predstavitev) vodi Janja Rebolj, vodja programov za odrasle in trenerka komunikacijskih veščin. Poleg možnosti predstavitve naloge bodo študentom ponudili kratko mentoriranje s področja retorike in nastopanja.

Kaj lahko pričakujete?

• Kaj deluje in kako zadovoljiti raznoliko publiko?
  • z vami bodo vadili 45-minutni nastop,
  • osvežili (ali celo pridobili) boste znanje o učnih stilih in zaznavnih sistemih obiskovalcev in
  • predstavili vam bodo 4MAT - orodje izkušenih govorcev, s katerim prepoznajo različne zaznavne stile poslušalcev (vizualni, avditivni in kinestetični tip).

Študentke in študente, ki bi jih zanimala tovrstna predstavitev, vabijo, da pošljejo kratek povzetek naloge in nekaj stavkov o sebi na naslov: janja.rebolj@mgml.si. Še posebej bodo veseli tem, ki se navezujejo na kulturno dediščino, zgodovino, umetnost, turizem, etnologijo, arhitekturo, matične muzejske vede, zanimajo pa jih tudi interdisciplinarno zastavljene naloge. .

Več o projektu tukaj.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse