Znanstvenoraziskovalni inštitut

Razpis za projekte CLARIN.SI 2022

Objavljen je razpis za projekte CLARIN.SI za leto 2022. Predmet razpisa so projekti izdelave ali nadgradnje virov ali storitev, ki pripomorejo k uresničevanju usmeritev infrastrukture CLARIN(.SI), da bodisi obogatijo ponudbo CLARIN ali pa uporabijo infrastrukturo, npr.:

• izdelava novega ali nadgradnja obstoječega korpusa ali drugega jezikovnega vira;
  • izdelava nove ali nadgradnja obstoječe s slovenskim jezikom povezane spletne storitve ali programske opreme;
  • organizacija izobraževalnega dogodka oz. priprava izobraževalnih gradiv, ki opremi raziskovalce s področja humanistike ali družboslovja z računalniškimi znanji, potrebnimi za uporabo infrastrukture;
  • raziskava z oprijemljivimi rezultati, ki uporablja obstoječe vire ali storitve CLARIN(.SI).

Rok za oddajo prijave je 1. 4. 2022, celotni razpis je na voljo na priloženi spletni povezavi.

Kontaktna oseba za prijavo v imenu UL FF: Ema Karo, Ema.Karo@ff.uni-lj.si, 01 241 1084.

Strokovna služba oddelka 25. - 29. 7.

Referat, Mednarodna pisarna, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Mesec dobrodošlice za mednarodne študentke in študente