Znanstvenoraziskovalni inštitut

Spletna delavnica »Transparentnost v družboslovnem raziskovanju«

Podatki, ki jih pridobimo z raziskavami, se lahko ponovno uporabijo na več načinov. Za to je ključno predvsem pravilno arhiviranje in objavljanje, ki morebitnim prihodnjim uporabnikom omogoči, da podatke čim bolje izkoristijo. Ponovljivost, replikabilnost, falsifikabilnost, in s tem povezana vprašanja, postajajo v družboslovju vse pomembnejše teme, s tem pa se spreminjajo tudi raziskovalne prakse. Ključ za vse to je transparentnost.

V spletni delavnici, ki jo pod okriljem konzorcija CESSDA organizirata arhiva GESIS in ADP, bodo govorci predstavili nekatere ključne elemente za transparentnost raziskav, ki pomagajo uresničiti politike odprtih dostopov do podatkov. V drugem delu bodo podrobneje govorili o procesih, politikah, orodjih in povezovanju arhivov z družboslovnimi revijami, kar olajša transparentnost raziskav v družboslovju.

Dogodek bo potekal 11. novembra 2021, s pričetkom ob 13.30 uri.

Prijava in program: spletna stran organizatorja.

Strokovna služba oddelka 25. - 29. 7.

Referat, Mednarodna pisarna, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Mesec dobrodošlice za mednarodne študentke in študente

Referat, Mednarodna pisarna, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Mesec dobrodošlice za mednarodne študentke in študente