Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela (ki lahko vključujejo tudi redna predavanja) na II ali III stopnji študija. Prednost imajo študentje III stopnje. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1. do 6. mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2021 do 31. 3. 2022.

Prijave, ki naj vsebujejo:

- Prijavo / application form, ki se nahaja na  https://www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant/

- Motivacijsko pismo v angleškem jeziku

- Priporočilno pismo v angleškem jeziku in

- Potrdilo o sprejemu na raziskovalni projekt (ki ga izda profesor ali gostujoča univerza)

naj študentje oz. mladi raziskovalci posredujejo na elektronski naslov urska.ravnik@uni-lj.si in po pošti na Služba za mednarodno sodelovanje UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana do 1.februarja 2021.

Univerza v Ljubljani lahko nominira do tri študente, končni izbor pa bo opravila Utrechtska mreža.

Več informacij in prijavna dokumentacija na http://www.utrecht-network.org/activities/young-researchers-grant/

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Oddelčna knjižnica vabi

Oddelek za psihologijo

Štipendije za izmenjavo v okviru CEEPUS mreže Neuroshare za zimski semester 2021/22

Knjižnica 11. 5. 2021

Sporočilo predstojnika študentom

Oddelek za umetnostno zgodovino

Predavanje doc. dr. Mije Oter Gorenčič: Ikonografska enigma gornjegrajskega pečata (11. maj ob 18h)

Oddelek za umetnostno zgodovino

Vabilo na predavanje dr. Janje Žagar z naslovom Podobe oblačil iz Bergantovega časa (Slovenski etnografski muzej).