Varstvo otrok zdravstvenih delavcev

V Zvezi študentov medicine Slovenije so ponovno obudili projekt brezplačnega varstva otrok zaposlenih v zdravstvenem sektorju, ki je zaživel spomladi med prvim valom epidemije covida-19.

Pogosto namreč prihaja do situacij, ko sta v zdravstvu zaposlena oba starša, zaradi obremenitev, odrejenih karanten in splošnega pomanjkanja kadra pa so delavniki vse daljši in dežurstva vse manj predvidljiva. Hkrati varstvo na nivoju posameznih občin ali zdravstvenih ustanov po zaprtju vrtcev še ni urejeno ali za čas 12-urnih izmen in nočnih dežurstev nemogoče.

Obremenjenim staršem v negotovi situaciji ponovno poskušajo priskočiti na pomoč z bazo študentov in študentk prostovoljcev. Tokrat smo se znašli v situaciji, ko bodo tudi študentje zdravstvenih strok vključeni v oskrbo pacientov in delo v zdravstvenih ustanovah, zato ne morejo zagotavljati zadostnega števila prostovoljcev, ki bi lahko pomagali z občasnim varstvom - zato vas iskreno prosijo, da se jim pridružite in pomagate.

V kolikor ste zdravi in imate možnost varovati otroka zdravstvenega delavca, ki v teh dneh ne more zapustiti službe, se jim javite z odgovorom na ta obrazec.

Vaše podatke bodo varovali v skladu z GDPR in uporabili izključno za namene varstva otrok.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Oddelčna knjižnica vabi

Oddelek za psihologijo

Štipendije za izmenjavo v okviru CEEPUS mreže Neuroshare za zimski semester 2021/22

Knjižnica 11. 5. 2021

Sporočilo predstojnika študentom

Oddelek za umetnostno zgodovino

Predavanje doc. dr. Mije Oter Gorenčič: Ikonografska enigma gornjegrajskega pečata (11. maj ob 18h)

Priložnost za sodelovanje v Zvezi EUTOPIA

Priložnost za sodelovanje v Zvezi EUTOPIA

Oddelek za umetnostno zgodovino

Vabilo na predavanje dr. Janje Žagar z naslovom Podobe oblačil iz Bergantovega časa (Slovenski etnografski muzej).