Vpis in obnavljanje članstva v knjižnicah OHK FF

Na začetku študijskega leta študenti FF v matični oddelčni knjižnici uredite članstvo. Članarino ste plačali ob vpisu v letnik.

1. Študenti 1. letnika prve stopnje Univerze v Ljubljani in tisti, ki se v študijskem letu 2021/22 prvič vpisujete na FF, se v knjižnice OHK FF vpišete:

• Če ste že prejeli študentsko izkaznico, se lahko vpišete preko spletnega vpisa s študentsko digitalno identiteto.

• Če izkaznice še nimate ali če tako želite, se vpišete v knjižnici matičnega oddelka (študenti dvopredmetnih študijskih smeri samo v eni oddelčni knjižnici):
    - osebno v knjižnici ali
    - na daljavo (v trenutnih razmerah priporočamo ta način): na e-naslov matične oddelčne knjižnice pošljete skene ali fotografije zahtevanih dokumentov.

Za vpis v knjižnici je potrebno predložiti:

• potrdilo o vpisu na FF (če študentske izkaznice še niste prejeli),
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču ter
  • izpolnjeno pristopno izjavo.
  • Za vpis na daljavo pošljete tudi izjavo: Izjavljam, da dovoljujem uporabo priložene kopije osebnega dokumenta za namen urejanja članstva v knjižnicah OHK FF.

2. Študenti 1. letnika druge ali tretje stopnje Univerze v Ljubljani, ki ste imeli lansko študijsko leto urejeno članstvo v knjižnicah OHK FF, obnovite članstvo pred iztekom lanskoletnega članstva (do 31. 10. 2021):

• osebno v knjižnici ali
  • na daljavo (v trenutnih razmerah priporočamo ta način): na e-naslov matične oddelčne knjižnice pošljete skene ali fotografije zahtevanih dokumentov.

Za obnovitev članstva je potrebno predložiti:

• novo študentsko izkaznico ali potrdilo o vpisu na FF ter
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču.

3. Študentom višjih letnikov se članstvo praviloma avtomatsko podaljša. Če po 31. 10. 2021 ugotovite, da članstvo ni bilo obnovljeno (geslo za COBISS in/ali oddaljeni dostop ne deluje več), ga obnovite:

• osebno v knjižnici ali

Za obnovitev članstva je potrebno predložiti:

• študentsko izkaznico ali potrdilo o vpisu na FF in
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču.

Pomoč pri učenju slovenskega jezika za tujce

Izpitni rok pri prof. Janezu Orešniku

Sprememba GU Nike Kocijančič Pokorn

Video conference for the Central and Eastern European Universities