Oddelek za psihologijo

Vpis in obnavljanje članstva v knjižnicah OHK FF

Na začetku študijskega leta študenti FF v matični oddelčni knjižnici uredite članstvo. Članarino ste plačali ob vpisu v letnik.

1. Študenti 1. letnika prve stopnje Univerze v Ljubljani in tisti, ki se v študijskem letu 2021/22 prvič vpisujete na FF, se v knjižnice OHK FF vpišete:

• Če ste že prejeli študentsko izkaznico, se lahko vpišete preko spletnega vpisa s študentsko digitalno identiteto.

• Če izkaznice še nimate ali če tako želite, se vpišete v knjižnici matičnega oddelka (študenti dvopredmetnih študijskih smeri samo v eni oddelčni knjižnici):
    - osebno v knjižnici ali
    - na daljavo: na e-naslov matične oddelčne knjižnice pošljete skene ali fotografije zahtevanih dokumentov.

Za vpis v knjižnici je potrebno predložiti:

• potrdilo o vpisu na FF (če študentske izkaznice še niste prejeli),
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču ter
  • izpolnjeno pristopno izjavo.
  • Za vpis na daljavo pošljete tudi izjavo: Izjavljam, da dovoljujem uporabo priložene kopije osebnega dokumenta za namen urejanja članstva v knjižnicah OHK FF.

2. Študenti 1. letnika druge ali tretje stopnje Univerze v Ljubljani, ki ste imeli lansko študijsko leto urejeno članstvo v knjižnicah OHK FF, obnovite članstvo pred iztekom lanskoletnega članstva (do 31. 10. 2021):

• osebno v knjižnici ali
  • na daljavo: na e-naslov matične oddelčne knjižnice pošljete skene ali fotografije zahtevanih dokumentov.

Za obnovitev članstva je potrebno predložiti:

• novo študentsko izkaznico ali potrdilo o vpisu na FF ter
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču.

3. Študentom višjih letnikov se članstvo praviloma avtomatsko podaljša. Če po 31. 10. 2021 ugotovite, da članstvo ni bilo obnovljeno (geslo za COBISS in/ali oddaljeni dostop ne deluje več), ga obnovite:

• osebno v knjižnici ali

Za obnovitev članstva je potrebno predložiti:

• študentsko izkaznico ali potrdilo o vpisu na FF in
  • veljavni osebni dokument s fotografijo in podatki o bivališču.

Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online – nova elektronska dostopa

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Oddelek za slovenistiko

Na osnovni šoli Poljane nad Škofjo Loko potrebujejo učiteljico oz. učitelja slovenščine

Dostop do Oxford Handbooks Online ter Brill eBook Collection

Oddelek za arheologijo

Testni dostop do Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online

Etnološke regionalne raziskave Slovenije – kolokvij 7. 12. 2021

8. mednarodni kritiški simpozij – Umetnost kritike 2021: Kdo je kritik?

Spremenjen urnik knjižnice Oddelka za azijske študije, 8.–10. 12. 2021