áva rohatiy avikâ ná sûryaḥ – Izbor iz rgvedske himnike: prevodi in študije

Urednik: Luka Repanšek

Izbor iz tisočosemindvajsetih himen Rgvede, najstarejšega in interpretativno najkompleksnejšega besedilnega korpusa staroindijske književnosti (15.-12. stoletje pr. n. št.), je prva knjiga v novi seriji publikacij Florilegium Indogermanicum (Staroindoevropski cvetnik), posvečenih prevodom in študijskim obravnavam literarnih spomenikov, ki so v razponu med 18. stoletjem pr. n. št. in iztekom visokega srednjega veka nastali v starih indoevropskih jezikih. V bogato ilustrirani in z obsežnimi filološkimi ter etimološkimi komentarji opremljeni publikaciji z nadnaslovom "Kot trop ovčic spustilo se je sonce (z vrhov na pašnike zarje)" je bralcu ponujenih štirinajst visokopoetičnih himničnih stvaritev v prepesnitvah, ki so plod dveinpolletnega prevajalskega dela v sklopu Krožka študentov stare indo-iranistike na Katedri za indoevropsko primerjalno jezikoslovje Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje FF UL.

Leto izida: 2020

Zbirka: Florilegium Indogermanicum

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

08. 03. 2024
Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Simpozij raziskovalnega programa Slovenski jezik - bazične, kontrastivne in aplikativne raziskave

07. 03. 2024

Otvoritveni dogodek Dnevov enakosti spolov FF 2024

06. 03. 2024

On ve: Razbijamo predsodke. Gradimo mostove. Praznujemo skupaj.

06. 03. 2024
Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani