Classics and Comunism in Theatre. Graeco-Roman Antiquity on the Communist Stage

Urednik: David Movrin, Elżbieta Olechowska

Študija je že tretja v seriji, s katero Univerza v Ljubljani založniško sodeluje z Univerzo v Varšavi pri raziskovanju klasične tradicije v državah za železno zaveso. Njenih petnajst poglavij zajema ozemlje od Velike Britanije do nekdanje Sovjetske zveze in analizira strategije, s kakršnimi so se oblasti, njihovi ideologi, gledališki ravnatelji ter režiserji in drugi umetniki v regiji lotevali antične dramatike. Njen pomen pa je dejansko širši; kot je napisal eden od recenzentov, gre za knjigo, ki je dragocena za razumevanje tako družbene kot politične zgodovine in gledališča v 20. stoletju.

Leto izida: 2019

Tip vezave: Trda vezava

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024