Mozaik slovenščine: učbenik za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

Urednik: Mateja Lutar
Avtor: Katja Murn, Tanja Jerman, Tina Jugović
Učbenik Mozaik slovenščine je namenjen odraslim govorkam in govorcem slovanskih jezikov, ki se s slovenščino srečujejo prvič, ter govorcem drugih jezikovnih skupin, ki so se slovenščino že učili na začetnih stopnjah ali so jo deloma usvojili iz okolja. Zasnovan je za najmanj 80 ur učenja z učiteljem, z ustreznim izborom vsebin pa se ga lahko uporabi tudi na krajših tečajih. V prvem delu gradiva so obravnavane teme, ki se nanašajo na vsakodnevne situacije, v katerih se lahko znajdejo govorci slovenščine kot neprvega jezika. Gradivo vsebuje tudi veliko različnih besedil, preko katerih uporabniki spoznavajo slovenske sociokulturne vsebine. V drugem delu sledi bogat nabor (slovničnih) vaj. Uporabniki lahko z Mozaikom slovenščine predvidoma dosežejo jezikovno raven A2 glede na opisnike Skupnega evropskega jezikovnega okvira. Avtorice učbenika, Tanja Jerman, Katja Murn in Tina Jugović, imajo dolgoletne izkušnje s poučevanjem slovenščine tujih govork in govorcev v Sloveniji ter tujini. So tudi avtorice različnih učnih gradiv zanje.

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo