Nekoč grajski, danes Kroflnov mlin

Urednik: Vito Hazler

Monografija odstira pomembna vprašanja obnove Kroflnovega mlina v Kozjem, lastništva in sodobnih oblik revitalizacije ter vključevanja v sodobno poslovno, kulturno in družbeno življenje Kozjega. S konkretnim primerom so želeli avtorji predstaviti del okoliščin pri obnovah kulturnih spomenikov, pri čemer se lastniki, spomeniško varstvo, sofinancerji in nosilci vsebinskih programov revitalizacije spoprijemajo z vrsto vprašanj, ki jih skušajo pojasniti na svoj, »najboljši« način.

Leto izida: 2011

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024