Pomen v glasbi in glasba v pomenu

Avtor: Matjaž Barbo

Monografija predstavlja izredno zanimiv pregled osnovnih ontoloških, epistomoloških in estetskih vprašanj, povezanih z glasbo. Osredotoča se na identiteto glasbenega dela, pri čemer raziskuje težave pri določitvi objekta opazovanja, načinov polastitve in materializacije glasbe in zaostritvi vprašanj identitete, ki jih odpirajo sodobni načini posredovanja glasbe. Vrsta poglavij se posveča vprašanjem, povezanim s pomenom, tako določitvi glasbenega pomena nasploh, njegovi domnevni univerzalnosti, interpretiranju, istovetnosti in umeščenosti v najpomembnejše idejne in estetske komplekse zadnjih dveh stoletij. (Aleš Nagode)Knjiga predstavlja izjemno dragoceno študijo glasbene identitete, njen glavni cilj pa je postavitev osnov glasbenega vrednotenja in ocenjevanja glasbe. Pri tem avtor izdela natančen in zaokrožen sistem možnega umevanja glasbe in njene interpretacije. Tako mu uspe postaviti pregleden spoznavni referenčni okvir, ki je nujno potreben pri izzivih glasbene publicistike, kritike kot tudi nekaterih drugih sorodnih področjih. (Jernej Weiss)

Leto izida: 2015

Zbirka: Razprave FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 04. - 10. 04. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanja prof. Gabriele Poblet Denti (Avtonomna univerza v Barceloni)

08. 04. 2024