Sedemdeset let poučevanja poljskega jezika v Ljubljani

Urednik: Lidija Rezoničnik, Maria Waclawek, Maria Wtorkowska

Znanstvena monografija v uvodnem delu povzema prispevek Rozke Štefan in Nika Ježa k razvoju polonistike v Sloveniji. Nato v treh tematskih sklopih predstavlja najnovejše raziskave s področja literarne vede, prevodoslovja in jezikoslovja, povezane s polonistiko, hkrati pa tudi z Nikom Ježom, ki v letu 2018 praznuje svoj življenjski jubilej. Njegovi sodelavci, prijatelji in študentje, slavisti in polonisti z domače fakultete ter sorodnih ustanov s Poljske, iz Avstrije in z Madžarske so za monografijo prispevali triindvajset člankov. Tematska širina objavljenih prispevkov predstavlja tudi širino profesorjevih zanimanj in poklicnega delovanj, ki jo je dosegel z dolgoletnim zavzetim delom na področju polonistike in drugje.

Leto izida: 2018

Zbirka: Slavica Slovenica

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024