Sprache und Literatur durch das Prisma der Interkulturalität und Diachronizität. Jezik in književnost skozi prizmo medkulturnosti in

Urednik: Marija Javor Briški, Mira Miladinović Zalaznik, Stojan Bračič

Monografija, posvečena prof. dr. Antonu Janku, združuje 27 razprav s področja literarne vede, literarne zgodovine, jezikoslovja in kulturnih študij. Osrednja tema je nemška literatura in jezik na stičišču različnih kultur od srednjega veka do sodobnosti, vključuje pa tudi razprave s področja anglistike, italijanistike in slavistike v luči medkulturnosti. Avtorji prispevkov so Marjana Benčina, Karl Bertau, Matjaž Birk, Stojan Bračič, Darko Čuden, Winfried Frey, Albrecht Greule, Siegfried Heusinger, Marija Javor Briški, Manfred Kern, Vesna Kondrič Horvat, Dejan Kos, Urška Krevs Birk, Mirko Križman, Christiane Leskovec Redek, Johann Lughofer, Matthias Meyer, Mira Miladinović Zalaznik, Uroš Mozetič, Roberto de Pol, Werner Röcke, Irena Samide, Clara Strijbosch, Tanja Škerlavaj, Neva Šlibar, Anja Urekar, Urška Valenčič Arh, Špela Virant, Gerhard Wolf in Erminka Zilić.

Leto izida: 2009

Zbirka: Slovenske germanistične študije

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 04. - 10. 04. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanja prof. Gabriele Poblet Denti (Avtonomna univerza v Barceloni)

05. 04. - 06. 04. 2024