Urbanizacija in vzpostavljanje etničnih skupnosti v Port Moresbyju, Papua Nova Gvineja

Avtor:Jaka Repič

Urbanizacija in vzpostavljanje etničnih skupnosti v Port Moresbyju, Papua Nova Gvineja je urbanoantropološka monografija, ki obravnava ruralno-urbane migracije in vzpostavljanje urbanih etničnih skupnosti, imenovanih sistemi wantok v glavnem mestu Papue Nove Gvineje. Delo po eni strani temelji na zgodovinskem pregledu notranjih migracij in urbanizacije na Papui Novi Gvineji, po drugi strani pa na etnografski raziskavi med priseljenci v t. i. urbanih oziroma neformalnih barakarskih naseljih Port Moresbyja.

Knjiga je v PDF obliki dostopna tukaj

Leto izida:2013

Št. strani:190

Tip vezave:Elektronska izdaja