Motivi narodnih noš – ročno kolorirani monokromi (pozitivi na steklu)

Knjižnica Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete je bogatejša za zbirko pozitivov na steklu z motivi narodnih noš. Zbirka vsebuje 50 pozitivov na steklenih ploščah, na katerih prevladuje tematika ženske in/ali moške narodne noše ter Sinjske alke. Nekaj fotografij je domnevno iz Kongresa slovanskih narodnih noš v Ljubljani (september 1932). Gre za ročno kolorirane monokrome, ki so bili v izhodišču predvideni za javne projekcije (predavanja). Tovrstne fotografije so v našem prostoru prava redkost. V sodelovanju z Restavratorskim centrom NUK je bilo izvedeno čiščenje, izdelava ustreznih zaščitnih ovojev in škatle ter digitalizacija. Ogledni skenogrami so na voljo v zbirki Etnoinfolab.

Zadnje novice

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Raziskovalci s področij arheologije, etnologije in kulturne antropologije Filozofske fakultete so izrazili svoje mnenje o predlogu Zakona o varovanju kulturne dediščine (ZVKD-2)

Delovna skupina Slovenskega arheološkega društva je bila izvoljena, da spremlja sprejemanje novega zakona o varovanju kulturne dediščine (ZVKD-2).