Obisk delegacije iz Romunije

Delegacijo je sprejela prodekanja izr. prof. dr. Irena Samide.

V zadnjem tednu marca 2024 je delegacija, sestavljena iz zaposlenih Petrol-Gas University of Ploiesti (Constanța Dordea, Cristian Perianu, Maria Tenescu, Angelica Vida, Elena Roibu in Martia Nedelcu), prek programa Erasmus+ obiskala Filozofsko fakulteto. S prodekanjo za mednarodno dejavnost iz. prof. dr. Ireno Samide so razpravljali o različnih načinih promocije univerzitetnega študija na mednarodni ravni, o vključevanju upravljanja kakovosti v študijske in obštudijske dejavnosti ter o specifikah posameznih institucij in študijskih programov.

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.