Obisk delegacije madžarskega veleposlaništva

V sredo, 7. 12. 2022, je Filozofsko fakulteto obiskala madžarska delegacija v sestavi nj. ekscelenca veleposlanik Madžarske gospod Andor Dávid, konzulka gospa Andrea Földvári-Oláh in direktorica Madžarskega inštiuta ga. Bíborka Molnar. Sestanka so se udeležili dekanja in predstavniki Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje doc. dr. Sašo Živanović, lektor Tamas Kruzslics in tajnica in bibliotekarka Ana Mehle. Pogovarjali so se o možnostih vpeljave študija madžarskega jezika na Filozofski fakulteti v povezavi s prevajanjem in tolmačenjem.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani