Obisk veleposlanika Romunije

Veleposlaništvo Romunije v Sloveniji in lektorat romunščine na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete sta v četrtek, 2. 3. 2023, organizirala dogodek ob praznovanju pomladi, ki se v Romuniji začne 1. marca z običajem Mărțișor.

Filozofsko fakulteto je obiskal veleposlanik Romunije, pristojen za Slovenijo, Nj. Eks. Alexandru Grădinar. Sprejela ga je dekanja, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljali pa sta jo predstojnica Oddelka za romanske jezike in književnosti, doc. dr. Katarina Marinčič, in lektorica za romunski jezik, lekt. dr. Ioana-Carmen Jieanu. Dr. Alexandru Grădinar je govoril o Romuniji in romunskih pomladnih običajih, dogodek pa so nadaljevali študentje, ki so brali drobce iz romunske literature v obeh jezikih in igrali romunsko tradicionalno glasbilo. Na koncu so izdelovali tudi tradicionalne spomladanske broške Mărțișore.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja