Podelitev priznanj za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja

Prejemnik priznanja dr. Luka Gruškovnjak z mentorjem

24. 5. 2023 je pred sejo Senata Filozofske fakultete potekala podelitev priznanj študentkam in študentom fakultete za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja.

Priznanji sta prejela:

• Kristina Glojek za delo Onesnaženost zraka hribovitih podeželskih območij z delci na primeru Loškega Potoka (mentor: izr. prof. dr. Matej Ogrin, somentor: doc. dr. Dejan Cigale, področje: družboslovje);
  • Luka Gruškovnjak za delo Informativnost arheološkega površinskega zapisa na podlagi podatkov iz predhodnih raziskav na avtocestah Slovenije / Informativeness of Archaeological Surface Record Based on Data from Preventive Research on Slovenian Motorways (mentor: izr. prof. dr. Dimitrij Mlekuž Vrhovnik, področje: humanistika).

Prejemnici priznanja, ki se podelitve ni mogla udeležiti, je priznanje dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar izročila na sprejemu 26. 5. 2023.

Iskrene čestitke!

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani