Prof. dr. Marta Verginella med izjemnimi mentoricami in mentorji Univerze v Ljubljani

Med izbranimi mentoricami in mentorji je tudi prof. dr. Marta Verginella z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete (Anže Malovrh, STA; vir: Univerze v Ljubljani)

Univerza v Ljubljani (UL) je januarja drugo leto zapored objavila razpis za dodelitev mentorskih mest izjemnim mentorjem in mentoricam z namenom nagrajevanja raziskovalne odličnosti. Mednarodna komisija, sestavljena iz članov Svetovne mreže UL (SMUL) ter raziskovalnih inštitutov, je na podlagi Pravilnika o izboru in financiranju mladih raziskovalk in raziskovalcev izbrala deset izjemnih mentorjev in mentoric, pri katerih se bodo jeseni začele usposabljati mlade raziskovalke in raziskovalci. Med njimi je tudi prof. dr. Marta Verginella z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete.

Iskrene čestitke!

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.