Naša študentka je dobitnica priznanja Mladinskega sveta Slovenije

V četrtek, 19. maja 2022, je Mladinski svet Slovenije (MSS) že trinajsto leto zapored podelil priznanja najboljšim diplomskim in magistrskim nalogam s področja mladih za preteklo leto. Med prejemniki priznanj je tudi naša študentka Eva Kotnik, ki je v svojem diplomskem delu raziskovala vlogo mladih pri soustvarjanju podeželja (mentorica: prof. dr. Irma Potočnik Slavič).

Komisija je v uradni utemeljitvi zapisala: "Naloga obravnava vlogo mladih pri razvoju lokalne skupnosti in poudarja pomen tovrstnega vključevanja zanjo. Zastavljena je kot naloga za področje geografije, vendar pa presega njene okvire, saj vključuje aktualno problematiko zapuščanja podeželja in navaja dober primer aktiviranja in vključevanja mladih."

Nagrajena raziskava potrjuje potencialno odločilno vlogo mladih pri soustvarjanju podeželja, ki je dvojna: kot nosilci razvoja z lastnim udejstvovanjem in civilno-politično participacijo neposredno sooblikujejo lokalno skupnost, hkrati pa kot usmerjevalci usmerjajo razvoj, ki je namenjen njim oziroma kreiran na podlagi njihovih značilnosti in želja.

Iskrene čestitke naši Evi

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Oddelek za pedagogiko in andragogiko

Govorilne ure pri izr. prof. dr. Barbari Šteh