Vabilo na gostujoče predavanje: Ekonomska istorija Kosova: s osobitom osvrtom na osmanski period

Spoštovani,

v sredo, 15. marca 2023, bo v prostorih Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete UL, na Aškerčevi 2, ob 17:10, v predavalnici 06 (klet), predaval dr. Jusuf Osmani, na temo Ekonomska istorija Kosova: s osobitom osvrtom na osmanski period.

Uvodu o upravni ureditvi Kosova v osmanskem obdobju sledi predstavitev temeljnih ohranjenih tipov upravnih virov, ki vsebujejo podatke o kosovski gospodarski zgodovini. Jedro predavanja obravnava gospodarsko zgodovino osmanskega Kosova, sledi še kratek vpogled v sodobno kosovsko gospodarsko zgodovino.

Dr. Jusuf Osmani je arhivist in zgodovinar, z dolgoletnimi izkušnjami dela v kosovskih arhivih, in profesor arhivistike na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Prištini. Po magisteriju iz geografije na Univerzi v Zagrebu je doktoriral iz arhivistike na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, pod mentorstvom prof. dr. Jožeta Žontarja. Pred tem se je na področju arhivistike izobraževal v Avstriji, na Češkoslovaškem, v Rusiji in Srbiji. Bil je direktor mestnega arhiva v Prištini, direktor osrednjega kosovskega arhiva in član predsedstva Zveze arhivskih delavcev Jugoslavije. Je avtor številnih znanstvenih objav s področij arhivistike in zgodovinopisja, med drugim objav o zgodovini kosovskih naselij in o arhivih, ki vsebujejo podatke o kosovski zgodovini v osmanskem obdobju in v sodobnosti.

Predvideno trajanje: 90 minut.

Vabljeni!

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024

Knjižnica Oddelka za sociologijo v petek, 29. 3. 2024

Uradne ure tajništva (25. 03. - 29. 03. 2024)